• doğru adam

  .
  “dogru adam, sevgiyle buyumus oldugu icin, kendini belli ediyor. kestirip atmiyor, gönül aliyor, ayrilmayi degil onarmayi tercih ediyor, guzel seviyor, sarip sarmaliyor ve baya “ev” oluyor. taniyorsun gorunce yani. zaten evini nerde gorsen tanirsin” diye bir twit vardı. En doğru tanımı bu bence de. Seni çok seviyorum doğru adamım.
  4 ... blake
 • ftö

  .
  rte nin cemaati terör örgütü diye fişlemesi haberi 2013 ve bu başlık 2011. (bkz: nostradamus)
  ... saykopat
 • recep tayyip erdoğan

  .
  türk halkı bu adamı neden bu kadar çok seviyor?..

  rakamlar ve istatistikler vererek anlatmaya çalışmak boş, çünkü kimse okumuyor.. onun yerine ufak bir masalla anlatmaya çalışalım..

  bir zamanlar kaf dağının arkasındaki ülkede kalabalıkça bir aile yaşarmış.. dededen kalma gayrımenkullerinin kira geliriyle geçinip gidiyorlarmış.. mülklerin yönetimi (kiraların toplanması, tamiratların yapılması vs..) ise gine dededen kalma profesyonel bir yönetici eliyle yapılıyormuş..

  ailenin bireyleri yöneticiyle her karşılaştıkarında sürekli olarak kira gelirinin çok az olduğundan ve geçinemediklerinden yakınıyorlarmış.. tecrübeli yönetici ise yakınmaları hep şöyle cevaplıyormuş:

  --bu mülkler bu kadar para getirir.. kiraları daha fazla arttırırsak kiracılar çıkar.. bu paraya şükredin, bu paranın içinde dönmeye çalışın..

  bir gün ailenin yanına rizeli bir uyanık yaklaşıyor.. diyor ki

  -- profesyonel yöneticiniz sizi aldatıyor.. siyonist ve mason o.. topladığı kiraların dörtte üçünü gizlice ısrayıl'a aktarıyor.. size sadece dörtte birini veriyor. onun yerine beni geçirin. ben ısrayıl'ın hortumlarını keseceğim. size o gayrımenkullerden şimdikinin dört misli gelir sağlayacağım..

  aile ikna oluyor. dededen kalma profesyonel yöneticiye yol verip yerine rizeliyi getiriyorlar.. bütün vekaletleri ve imza yetkilerini de rizelinin üzerine geçiriyorlar..

  rizeli aynen söz verdiği gibi aile bireylerine her ay dört misli ödeme yapmaya başlıyor.. aile bir anda rahata eriyor. herkes cep telefonunu ve arabasını yeniliyor. herkes rizelinin fanatiği oluyor.. bir anda yırtık çoraptan pahalı yurtdışı tatillere geçiş yapanlar rizeliye tapınıyorlar.. eski yöneticilerin ismi lanetle anılıyor..

  rizeli yönetimi devralır almaz bir sürü inşaat ve onarım projesine girişiyor.. ailenin varolan binalarında bitmez tükenmez onarımlar ve tadilatlar başlıyor.. tadilatları yapan müteahhitler genellikle rizelinin ya akrabaları, ya köylüleri, ya da dindoşları oluyorlar..

  bazı aile bireyleri şüphelenip araştırmaya başlıyorlar.. ilk farkettikleri şey gayrımenkullerden gelen gelirin hiç artmadığı oluyor. eski yönetici döneminde alınan kiralar neyse aynen yeni rizeli yönetici döneminde de alınıyor.. hatta kira gelirlerinde artış yerine ciddi bir miktar azalma sözkonusu.. çünkü kiracıların çoğu rizeli yeni yöneticiyle anlaşamamış ve çıkmıştır.. kalanları da kaçmak için fırsar kollamaktadır.. ailenin bir sürü binası boş durmaktadır..

  pekii, eğer gerçek kira gelirleri azaldıysa rizelinin her ay dağıttığı dört misli ekstra kira gelirinin kaynağı nedir?

  araştırmalarını derinleştiren şüpheciler acı gerçekle yüzyüze geliyorlar: rizeli kendisine verilen vekaletleri ve imza yetkilerini kullanarak aile adına bankadan devasa bir kredi çekmiştir.. garanti olarak da ailenin gayrımenkullerini göstermiştir.. bu kredinin küçük bir kısmı "ekstra kira geliri" adı altında aileye dağıtılmaktadır, esas büyük kısmı ise "inşaat bedeli" olarak rizelinin müteahhit akrabalarına aktarılmaktadır..

  aile pratik olarak varını yoğunu kaybetmiştir.. çünkü rizelinin kendi adlarına çektiği o muazzam banka kredisini geri ödeyebilmeleri mümkün değildir.. banka bir noktada her şeye haciz koyacaktır.. kimse farkında değildir ama aile uzatmaları oynamaktadır..

  ailenin uyanık bireyleri ilk aile meclisinde bulgularını anlatırlar.. ve feci bir dayak yerler.. herkes dört misli gelire feci bir şekilde alışmıştır.. kimse rüyadan uyanmak ve dolandırıldıklarna inanmak istemez.. tekrar normal gelire dönülmesi durumunda yaşamayı nasıl becerebileceklerini de kimse bilemez.. kaldı ki eskiden beğenmedikleri normal gelir düzeyine dönmek te artık imkansızdır.. çünkü devasa bir banka kredisi tepelerinde sallanmaktadır.. onalrın ismi kullanılarak çekilmiş, ama pek azından faydalanabildikleri ve büyük kısmı rizelinin dindoşlarının cebine aktarilmış olan banka kredisi.. anlatılanlara inanmamayı tercih ederler. kulaklarını tıkayp "...la la la la ben hiç bir şey duymuyorum ki.. hem yol yaptı yolll..." derler..

  derken rizeliyle en büyük ortağı geliri paylaşamadıkları için ailenin mülklerinin içinde ağır silahlarla birbirlerine dalarlar.. yenilen ortak rizelinin işleri nasıl yürüttüğü hakkında bir sürü ifşaatta bulunur.. her şey ayan beyan apaçık olmasına rağmen aile gine inanmak istemez..

  zaman içinde ailedeki herkes bir şeylerin ters gittiğinin farkına varır.. ama farkına vardıklarında artık çok geç olmuştur. boğazlarına kadar batmışlardır. kimse bir alternatif göremez.. aslında herkes rizeliden önceki duruma dönmeye razıdır. ama bu artık mümkün değildir.. çünkü dedelerinden kalan, "bizim" dedikleri gayrımenkuller artık onların değildir.. artık herkesin tek derdi kaçınılmaz sonu biraz daha geciktirmek, bugünkü düzeni biraz daha devam ettirmektir.. ona göre yaşarlar..

  sonradan eklenen not: rizeli devraldığında dış borç 129 milyar dolardı.. bugün 450 milyar dolar civarında. rizeli dış borca ilaveten
  a) ülkeye 200 milyar dolar civarında sıcak para soktu
  b) bütün devlet kurumlarını sattı
  c) araplara çok büyük miktarlarda toprak satıldı..
  bütün bunlardan gelen paranın çok az bir kısmı çomarların üzerine damladı.. ama o bir kaç damla bile çomarların rizeliye aşık olmasına yetti. paranın geri kalanı dindoşların şalvarının içinde kayboldu..
  25 -2 ... arbutus unedo
 • kadını insan olarak kabul edersek çok şey çözülür

  .
  Insallah o gunleride goruruz.

  Dogrudur.
  3 ... zero two
 • bazı silinen yazarlar 01374

  .
  lookin ki öyle değildir.
  4 ... beni beni izzet altinmesenin beni
 • çiğ köfteyi pis elleriyle yoğuran kız

  .
  nadiren rastlanacak kızdır.

  bir kızın elleri ne kadar pis olabilir ki, tırnakları uzun olur keser, bir de sabunlarsa pamık gibi eller.

  asıl erkeklerden iğrenmeli.elleri kıldan görünmüyor, tırnakları uzun, arası pislik dolu, allah bilir elini tuvaletten sonra yıkamıyor, burnunu karıştırmış..ayy devam edemeyeceğim.
  1 ... ablan star bebegim
 • ten uyumu

  .
  ayakta başlayan öpüşmelerin duvarda bitme sebebi..

  önce gözlerine kitlenir kalırsınız.yan yana yattığınızda birbirinize dokunmaya korkarsınız.dokunsanız depremler olacakmış gibi gelir.

  ilk dokunduğunuzda şaşırırsınız çünkü yeni bir tene dokunuyor gibi hissetmezsiniz.karşınızdaki sanki yıllardır seviştiğiniz adamdır.o tene dokunmaktan kendinizi alamazsınız.

  sevişmek ise aklınızı, bedeninizi, bütün kalıplarınızı aşar.kendiliğinden akar.içinizde bir şeyler uyanmıştır sanki.kendinize şaşırırsınız, bedenleriniz birbirinize aitmiş gibi gelir.ona her şeyi yapıp kulağına her türlü şeyi fısıldama hakkı hissedersiniz.

  siz bir ateşsiniz.barutunuzu bulduysanız eğer zaman kaybetmeden birlikte on dakika koşun gelin,
  sevişin, duş alın, tekrar sevişin ve bir sigara yakın.
  ne dediğimi anladınız değil mi?
  12 -3 ... ablan star bebegim